Obecnie już od najmłodszych lat dzieci są wręcz zasypywane zabawkami, akcesoriami, pluszakami czy gadżetami. Jednak ile z nich jest przydatnych i potrzebnych w codziennym użytku? Rzeczywistość weryfikuje, że pośród tak wielu „niezbędnych” rzeczy dla dziecka tylko kilka jest naprawdę przydatnych. 

Rozszerzanie diety – jakie akcesoria wybrać do tego celu 

W życiu małego człowieka przychodzi taki czas, kiedy poznaje on całą gamę nowych smaków. Oczywiście chodzi tu o rozszerzanie diety, która często spędza sen z powiek rodzicom. Okazuje się, że jest to wyzwanie szczególnie dla świeżo upieczonych mam, które starają się skrupulatnie do tego przygotować. Do tego celu należy dobrać podstawowe akcesoria takie jak: talerzyki, łyżeczki czy właśnie kubki i bidony. Warto rozpatrzyć zakup bidonu Bbox, który nada się idealnie już od momentu pierwszych prób rozszerzania diety i podawania dziecku wody. 

Bbox – cechy charakterystyczne 

Bbox to innowacyjny bidon ze słomką, który został skrupulatnie przemyślany i wyprodukowany z myślą o komforcie i prostocie użytkowania przez dzieci. Ten rodzaj bidonu jest tak skonstruowany, że dziecko może pić przechylając go do góry nogami, tak jak robi to z butelki. Dołączona do niego słomka jest obciążona na końcu, dzięki czemu ułatwia picie i swobodny przepływ płynów. Zamknięcie nie pozwala natomiast na wyciekanie zawartości zamkniętego bidonu. Ergonomiczne i wyprofilowane uchwyty pozwalają dziecku pewnie utrzymać bidon, dlatego jego użytkowanie nie jest problemem nawet dla początkujących niemowlaków, które dopiero uczą się picia. Jego dodatkowe parametry to: wykonany z polipropylenu (PP) i silikonu, pojemność to 240 ml, wymiary całkowite: 14x11x7 cm, nie zawiera BPA Ftalanów i PVC. Produkt jest zupełnie bezpieczny dla dzieci. Bidon Bbox dostępny jest w soczystych i nasyconych kolorach z ciekawym matowym wykończeniem. Bogata gama kolorów pozwoli na zakup Bbox’a dla chłopca, jak i dziewczynki. Do bidonu można dokupić więcej pokrywek w różnych kolorach wraz z uchwytami, wymienne słomki czy przydatne szczoteczki, które ułatwią utrzymanie w czystości bidonu. 

Bbox przydatny bidon dla każdego dziecka 

Główną zaletą tego fantastycznego bidonu jest to, że może on posłużyć dziecku nie tylko w domowym zaciszu, ale także w żłobku, na wycieczce, spacerze czy wyprawie. Doskonale sprawdzi się u dzieci od 6 miesiąca życia, ale posłuży również tym nieco starszym. Dodatkowo picie ze słomki nie powoduje przyszłościowych problemów z wymową u dzieci jak to jest w przypadku butelek z charakterystycznym dziubkiem.