toppery

Topper to ozdoba umieszczania na wierzchołku tortu. Zazwyczaj jest to napis, jednak w rzeczywistości topper może przybierać różne formy i kształty. To przede wszystkim alternatywa dla tradycyjnych świeczek urodzinowych. Element ten bardzo atrakcyjnie wygląda również na pamiątkowych zdjęciach.

Czym jest topper i kiedy się go stosuje?

Topper to stosunkowo nowa ozdoba na tort, której głównym zadaniem jest zastąpienie tradycyjnych świeczek. Ozdobę wbija się bezpośrednio w ciasto, najczęściej zaraz po zakończeniu dekorowania ciasta, gdy całość jest jeszcze stosunkowo miękka. Wówczas można mieć pewność, że żadna warstwa nie zostanie naruszona. 

Toppery stosuje się na różne okazje. To np. toppery na Boże Narodzenie: https://postwood.pl/pl/c/Toppery-na-Boze-Narodzenie/275, toppery na roczek: https://postwood.pl/47-toppery-na-roczek, czy toppery na urodziny: https://postwood.pl/53-toppery-na-urodziny. Ich największą zaletą jest możliwość kilkukrotnego wykorzystania. Zastępują tradycyjne świeczki woskowe, które często się kruszą, a wosk podczas palenia kapie na ciasto. Z tej przyczyny alternatywne toppery stosuje się z okazji różnych świąt, urodzin, jubileuszów czy w celu uświetnienia przyjęć okolicznościowych. Można zamówić dowolny napis lub kształt, dlatego to dobry pomysł na udekorowanie tortu również z okazji baby shower. 

Kiedy warto zainwestować w topper? 

Topper to rozwiązanie, które można kilkukrotnie stosować na tort. Warto zainwestować w produkt wysokiej jakości, który będzie można kilkukrotnie zaprezentować na torcie. Okazje takie jak urodziny sprawiają, że ozdobę można aplikować wiele razy. 

Możliwości wykonania topperów jest wiele. Najczęściej wykonuje się je z drewna lub tworzywa sztucznego. Konieczne jest wybranie materiału, który będzie dopuszczony do kontaktu z żywnością. Nie trzeba się wówczas martwić, ze topper uszkodzi tort lub niepożądane substancje dostaną się do ciasta. Podczas wyboru toppera duże znaczenie ma również długość bolców, które wbija się w tort. Powinien być na tyle długi, aby wystawać poza powierzchnię tortu, jednak nie zbyt długi, aby stabilnie tkwić w torcie i prezentować się estetycznie, 

Ciekawe toppery na każdą okazję – wybierz nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych świeczek 

Najlepiej prezentują się elementy wykonane z dbałością o szczegóły. Drobiazgowo wykonane toppery będą uroczystą ozdobą. To niedroga ozdoba wypieku, dlatego staje się coraz popularniejsza podczas organizowania imprez okolicznościowych. Toppery stosują cukiernie i osoby zajmujące się artystyczną produkcją tortów. 

Topper to efektowne zwieńczenie każdego tortu. Jego uroczysty charakter sprawia, że każde dzieło cukiernicze wygląda lepiej na zdjęciach. To ozdoba, którą można zamówić w specjalistycznym sklepie cukierniczym lub z dodatkami okolicznościowymi. Można zamówić je również w sklepie internetowym, swobodnie wybierając dany rodzaj oraz estetykę. Warto wybierać produkty renomowanych marek, np. Postwood. Wówczas ma się potwierdzenie wysokiej jakości, a samą ozdobę można zastosować kilkukrotnie. To również ekologiczne rozwiązanie, które minimalizuje zastosowanie plastiku. Elementy drewniane można zastosować kilkukrotnie, za każdym razem będą prezentować się równie atrakcyjnie.