Zegarki dziecięce posiadające lokalizator GPS to bardzo nowoczesny wynalazek. Ten gadżet jest urządzeniem łączącym w sobie wiele funkcji. Przede wszystkim służy dzieciom w trakcie dnia, aby miały one świadomość upływającego czasu, wiedząc np. kiedy wrócić do domu. Innowacyjna technologia została jednak wykorzystana po to, żeby rodzice mieli stałą kontrolę nad swoimi dziećmi, przebywającymi często poza domem. Lokalizator GPS pomaga nadzorować własne pociechy, co może przydać się np. wtedy, gdy o umówionej godzinie nie trafią do mieszkania.

Możliwość podglądu w czasie rzeczywistym

Zegarek dziecięcy z lokalizatorem GPS wygląda jak zwykły zegarek, ale pozwala obserwować dziecko w czasie rzeczywistym. Rodzice dowiadują się:

  • co dziecko w danej chwili robi,
  • gdzie młode osoby się znajdują, czy są w umówionym miejscu, a może gdzieś indziej.

Rodzice mają też szansę ustawienia różnych funkcji dopasowanych do swoich potrzeb, np. „wirtualne ogrodzenie”, które będzie znajdowało się na terenie szkoły. W sytuacji, gdy dziecko opuści taki obszar, urządzenie wyśle do rodzica wiadomość o tym fakcie. Zwiększa to także poziom bezpieczeństwa dziecka, ponieważ w kryzysowych sytuacjach można je szybko namierzyć samodzielnie, czy też z pomocą odpowiednich służb, np. wtedy, gdy dziecko się zgubi lub też zostanie porwane.

Korzystanie z wielu funkcji

Wkładając do zegarka kartę SIM można korzystać z wielu funkcji. Chodzi np. o funkcję antykradzieżową. Rodzic automatycznie dowie się, kiedy zegarek został zdjęty z ręki dziecka. Dorośli mogą też wypróbować opcję ustawienia numerów alarmowych, dzięki czemu dziecko może sprawnie wybrać tzw. numer SOS, dzwoniąc do rodzica lub też na Policję. Umożliwi to kontaktowanie się z dzieckiem, tak jak w przypadku korzystania ze zwykłego telefonu komórkowego, jednak przy pomocy zegarka znajdującego się na ręku, co jest sporą wygodą. Oczywiście dzieci powinny zwrócić uwagę na to, aby w razie potrzeby naładować urządzenie do maksymalnego poziomu baterii. To sprawi, że zegarek nie rozładuje się, gdy dziecko będzie przebywać poza domem. 

1 KOMENTARZ

  1. Jak widać urządzenia to gadżety według naszych potrzeb. Ale ważne też są aplikacje, które pomagają nam te urządzenia wykorzystywać. A tych jest obecnie na rynku dużo. Programiści rozwijają swoja wiedzę i powstają coraz to nowe opcje. Dzięki nim takie gadżety są coraz bardziej praktyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here