Psycholog online ma swoje plusy i minusy. Mimo tego, że takie sesje psychologiczne mają swoje minusy, to zawsze są lepszym rozwiązaniem, niż ich całkowity brak. Kiedy nie radzimy sobie z trudnymi sytuacjami i nie mamy z kim porozmawiać o problemach, każda pomoc, nawet online, jest ważna. Psycholog potrafi wczuć się w drugą osobę i dobrać odpowiednią terapię. Dodatkowo poczujemy się odciążeni faktem, że w trudnej sytuacji nie jesteśmy z problemem sami.

Plusy psychologa online:

-łatwy dostęp do pomocy psychologicznej – nie musimy martwić się o terminy, czy kolejki do gabinetu – umawiamy się na konkretny dzień i udzielona jest nam pomoc psychologiczna; dzięki takiemu rozwiązaniu można otrzymać szybką odpowiedź oraz fachowe porady, bez wychodzenia z domu; to idealne rozwiązanie również dla osób, które nie mogą wychodzić z domu – są niepełnosprawne albo opiekują się osobą chorą.

-łatwiejszy kontakt z psychologiem — mimo że dzieli nas ekran komputera, taki rodzaj terapii może być znacznie skuteczniejszy od wizyty w gabinecie psychologicznym, z tego względu, że łatwiej nam jest otworzyć się w kontakcie niebezpośrednim; to rozwiązanie dla osób nieśmiałych, które nie lubią rozmawiać o swoich problemach oraz tych, które wstydzą się prosić o pomoc.

-szybsza pomoc – przy wizytach psychologicznych online nie musimy obawiać się o kolejki do gabinetu – z psychologiem umawiamy się na sesje raz w tygodniu lub częściej, w zależności od naszych potrzeb, możemy taką konsultację otrzymać nawet w trakcie przerwy obiadowej; to idealne rozwiązanie dla osób, które bardzo dużo pracują.

Przykładowa strona pomocowa – https://www.mywayclinic.online/pl.

Minusy psychologa online:

-brak kontaktu bezpośredniego – wiele osób przyzwyczajona jest do kontaktu bezpośredniego, dlatego psycholog online może być dla nich złym rozwiązaniem.

-dystans między psychologiem a pacjentem – z jednej strony Internet pozwala na łatwiejszą komunikację, z drugiej zabiera pewną intymność w kontaktach; często też w trakcie takiego kontaktu pacjent pragnie bardziej wykreować swoją postać, niż pokazać prawdziwą twarz.

Bez względu na to, czy wolimy spotkanie z psychologiem online, czy w gabinecie psychologicznym, powinniśmy pamiętać, że każdemu z nas należy się fachowa porada i pomoc w sytuacjach dla nas trudnych i niezrozumiałych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here