tablice manipulacyjne foxy family

Tablice manipulacyjne to w ostatnim czasie jedne z najchętniej kupowanych zabawek przez rodziców. Dzięki rozpowszechnionej w świecie metodzie Montessori, ten drewniany dziecięcy gadżet stał się nieodzownym elementem pokoju prawie każdego malucha. Dziecko dzięki niemu doświadcza i uczy się otaczającego go świata. Tablica manipulacyjna to wyjątkowy prezent zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

Korzyści płynące z zabawy tablicą manipulacyjną

Tablice manipulacyjne dostępne w sklepie foxyfamily.pl posiadają kształty zwierząt. Króluje lisek, ale jest też koala, lew, słoń oraz leniwiec. Ta trójka stała się ulubieńcami maluszków, które poprzez zabawę uczą się i rozwijają. Jakie korzyści płyną z zabawy tablicą manipulacyjną? O to najważniejsze z nich:

  • Dziecko poznaje świat zwierząt- lama, koala, leniwiec, słoń, lew oraz liski pokazują naszym pociechom, że ich świat jest ciekawy, a one same również potrzebują zainteresowania.
  • Dziecko poznaje oraz uczy się korzystać z przedmiotów dnia codziennego w bezpieczny sposób- zasuwki, przełączniki światła, wtyczki do kontaktu, sznurowadła itp. W ich naturalnym środowisku nie są bezpiecznymi elementami dla malucha. Przyczepione zaś do drewnianej tablicy stwarzają mu bezpieczne środowisko do nauki ich obsługi.
  • Maluch ćwiczy motorykę dużą i małą- motoryka duża obejmuje ruchy całego ciała, a motoryka mała rąk i palców. Tablice manipulacyjne pozwalają ćwiczyć ruchowo całe ciało.
  • Uczy dziecko logicznego myślenia i używania wyobraźni- dziecko doświadczając przedmiotów użytku codziennego uczy się z nich korzystać. Obserwuje w jaki sposób robią to jego rodzice, a także sam za pomocą własnego doświadczania, czyli prób i błędów, zaznajamia się z ich funkcjonowaniem oraz zastosowaniem.
  • Zaspokaja swoją ciekawość otaczającego go świata.

Tablice manipulacyjne dla chłopca i dziewczynki

Tablice manipulacyjne dostępne w ofercie sklepu foxyfamily.pl sprawdzą się zarówno jako prezent dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Przyjazne zwierzątka- liski, leniwiec, słoń, lew- król zwierząt, lama oraz miś koala kierowane są bowiem do obu płci, a sympatyczne, uśmiechnięte ich minki zjednują sobie sympatię przedszkolaków w ciągu kilku chwil. Dodatkowo, elementy przyczepione do tablicy są uniwersalne, zatem zainteresują i chłopca i dziewczynkę. Są to przedmioty codziennego użytku, m.in. takie jak zasuwki, zegary, suwaki, łańcuchy na drzwi, przełączniki światła, kontakty, dzwonki czy labirynty. Każda z tych atrakcji jest bezpieczna, zatem nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa dla malucha.