materac

Badania naukowe jednoznacznie wskazują, że jakość snu odgrywa niebagatelną rolę dla naszego zdrowia, dobrego samopoczucia oraz sił witalnych. Nie tylko ilość snu, ale także komfort wypoczynku jest kwestią priorytetową. Nic więc dziwnego, że szerokie grono osób pragnie wybrać dla siebie, a przede wszystkim dla swojego kręgosłupa doskonale dopasowany materac. Na jakie czynniki warto zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru konkretnego modelu? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy! 

Materac i jego twardość

W pierwszej kolejności, wybierając materac, musimy wziąć pod uwagę jego twardość. Standardowo wyróżnić możemy materace miękkie, średnie bądź twarde. Materac pełni niezwykle ważną funkcję- stanowi podczas snu czy leżenia podparcie dla naszego kręgosłupa. W związku z tym, wybrany dla nas model, musi być dopasowany do naszego wzrostu oraz wagi. Twardość materaca powinna doskonale dopasować się do naturalnych krzywizn kręgosłupa- błędne jest przekonanie, że twardy materac będzie odpowiedni dla każdego. Warto także zaznaczyć, że wybrany model materaca powinien być 20 cm dłuższy od osoby, która będzie na nim spać.

Co więcej, niejednokrotnie pomiędzy użytkownikami łóżek podwójnych, małżeńskich, zauważyć możemy dużą dysproporcję we wzroście i wadze partnerów. Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom, możemy odnaleźć materace, które np. na jednej połowie są twarde, a na drugiej średnio twarde bądź miękkie. Takie rozwiązanie sprawi, że jeden materac wpiszę się w upodobania dwóch różnych osób. 

Wypełnienie materaca

Drugą kluczową kwestią podczas wyboru materaca jest jego wypełnienie, a więc to, co znajduje się wewnątrz materaca. Najczęściej stosowanymi materiałami do tego celu są sprężyny, pianki bądź lateks. To dzięki nim możemy cieszyć się doskonałą higieną, jak również perfekcyjną wygodą i podparciem dla naszej sylwetki. W związku z tym wyróżnić możemy:

– materace kieszonkowe,

– materace lateksowe,

– materace piankowe.

Materace do łóżka kieszonkowe wykonywane są na podstawie sprężyn kieszeniowych, które połączone są cienkim woreczkiem tkaninowym. Materace lateksowe zbudowane są z pianki lateksowej, a więc syntetycznego lateksu oraz z naturalnym mleczkiem drzewa kauczukowego. Materace piankowe wykonane są z pianki poliuretanowej, pianki termo elastycznej oraz wysokoelastycznej. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań każdego użytkownika. Wybieramy materac do łóżka i cieszymy się doskonałą jakością snu każdego dnia.